The Home of the HNJ Hawks

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 12/30/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Holy Name Gym  12:00p 1:30p  >3rd Grade> 3rd Grade Girls Practice     
5:00p 6:00p  >3rd Grade> 3rd Grade Boys Blue Practice     
6:00p 7:00p  >5th Grade> 5th Grade Girls Practice  6-7pm at holy name    
7:00p 8:00p  >4th Grade> 4th Grade Boys Blue Practice  7-8pm at holy name    
 Tue 12/31/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Holy Name Gym  3:00p 4:00p  >4th Grade> 4th Grade Boys Blue Practice  3-4pm at holy name    
 Wed 01/01/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Holy Name Gym  1:00p 2:00p  >4th Grade> 4th Grade Boys Blue Practice  1-2:15pm    
2:15p 3:30p  >5th Grade> 5th Grade Girls Practice  2:15-3:30 at holy name    
 Thu 01/02/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Holy Name Gym  11:00a 1:00p  >3rd Grade> 3rd Grade Girls Practice     
6:00p 7:00p  >4th Grade> 4th Grade Boys Blue Practice  6-7pm at holy name    
7:00p 8:00p  >5th Grade> 5th Grade Girls Practice  7-8pm at holy name    
8:00p 9:00p  >4th Grade> 4th Grade Girls Practice     
 Fri 01/03/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Holy Name Gym  11:00a 1:00p  >3rd Grade> 3rd Grade Girls Practice     
5:00p 6:00p  >4th Grade> 4th Grade Boys Gold Practice     
 Sat 01/04/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
St. Patrick-Armonk 2:00p 3:15p  >4th Grade> St. Patrick-Armonk White 4CO1 Game 4th Grade Boys Gold   TZ 
St. Joseph-Bronxville 10:15a 11:30a  >3rd Grade> St. Joseph-Brnxvl Red 3A2 Game 3rd Grade Boys Blue   TZ 
St. Gregory-Harrison 8:30p 9:45p  >7th Grade> St. Gregory-Harrison 7B1 Game 7th Grade Boys     
St. John and Paul 3:15p 4:30p  >Varsity> St. JohnandPaul-Larch White 12V1 Game Varsity Boys   CF 
Holy Name Gym  11:30a 12:30p  >4th Grade> 4th Grade Girls Game Transfiguration    
12:00p 1:30p  >3rd Grade> 3rd Grade Girls Practice     
12:45p 2:00p  >Development> 2019\20 Development Practice  12:45-2pm at holy name    
Holy Name-New Rochelle 9:00a 10:15a  >3rd Grade> 3rd Grade Boys Gold Game Holy Family-New Roc Gold 3A1   TZ 
10:15a 11:30a  >4th Grade> 4th Grade Boys Blue Game Ann Seton-Shrub Oak 4A   TZ 
11:30a 12:45p  >4th Grade> 4th Grade Girls Game Transfiguration 4GCO1   TZ 
Iona Prep Lower School 9:00a 10:15a  >6th Grade> IONA Prep Lower Schl 6B1 Game 6th Grade Boys    
Salesian HS-Holy Name NR 2:15p 3:30p  >6th Grade> 6th Grade Girls Game Transfiguration 6GCO1   TZ 
3:30p 4:45p  >8th Grade> 8th Grade Girls Game St. JohnandPaul-Lrch White 8GB   TZ 
4:45p 6:00p  >5th Grade> 5th Grade Boys Game St. Lawrence-Brewster 5B2   TZ 
Resurrection Doty Gym 9:45a 11:00a  >8th Grade> Resurrection-Rye Blue 8CO1 Game 8th Grade Boys   TZ 
 Sun 01/05/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
St. Patrick-Armonk 12:00p 1:15p  >3rd Grade> St. Patrick-Armonk White 3A2 Game 3rd Grade Boys Blue   EB 
St. Joseph-Bronxville 2:00p 3:15p  >3rd Grade> St. Joseph-Brnxvl White 3A1 Game 3rd Grade Boys Gold   TZ 
St. Augustine-Larchmont 1:15p 2:30p  >JV> St. Augustine-Larch Green 10JV2 Game JV Boys    KW 
St. Johns-Mahopac 1:45p 3:00p  >4th Grade> St. John-Mahopac 4A Game 4th Grade Boys Blue   TZ 
Holy Name Gym  4:30p 6:00p  >3rd Grade> 3rd Grade Girls Practice     
Salesian HS-Holy Name NR 6:30p 7:45p  >7th Grade> 7th Grade Girls Game IC-Tuckahoe White 7GB1   TZ 
TBD, SEE NOTES FOR LOCATION 3:45p 4:45p  >4th Grade> 4th Grade Girls Game IC - Tuckahoe white ICS - 52 Winter Hill Rd.    
IC-Tuckahoe 3:45p 4:45p  >4th Grade> IC-Tuckahoe White 4GCO1 Game 4th Grade Girls   AC